Na Národní třídě (Praha, 1975)
Vloženo: 7. 4. 2021 18:19
Počet zhlédnutí: 85
Z Mělnické vinárny jsme obvykle vyrazili se Všeťourem (fotografem Honzou Všetečkou) na Národní třídu a vymýšleli, co s načatým večerem. A naproti paláci Metro jsme potkali naši známou babku květinářku... a za ní se náhle zjevila dvojhlava nějakého chlapa.

Hodnocení: 0/5 | Hodnotilo 0 uživatelů

Comments

Add a comment

No comments yet. Be the first to comment!

  •  

Reklama

Fotografické výstavy

Výběr z fotografií českého architekta mnoha talentů, kterými se před svým odchodem do emigrace vyrovnával s atmosférou normalizace, jsou poprvé vystaveny v jeho rodné zemi jako dodatečná připomínka jeho předloňského skonu.
kurátor Pavel Vančát

 

3. 11. — 15. 12. 2023 | Ateliér Josefa Sudka

 

Cesty s fotoaparátem podniká Eva Heyd od doby studií. Zpočátku se věnovala humanistické fotografii a pracovala jako žurnalistka. Její tvorbu zásadně ovlivnila emigrace do New Yorku v roce 1985.
V následujících dvaceti letech zde jako fotografka pracovala pro významná muzea a galerie. Do její volné tvorby vstoupila barva a také začíná využívat nové technologie. Její fotografické koláže se mnohdy stávají součástí trojrozměrných objektů, většinou skleněných.
Výstava představuje část autorčiny současné práce: fotografie a montáže zachycují nejen magii krajiny, kde žije, ale také míst, člověkem kdysi vytvořených a dnes opuštěných, či přírodní segmenty, jež jsou imaginativně k člověku vztaženy.

 

24. 11. 2023 - 14. 1. 2024 | Leica Gallery Prague

 

Výstava představí na padesát historických fotografií, které vytvořil přední fotograf architektury Jaroslav Bruner-Dvořák. Velmi zajímavá je jeho dokumentace interiérů Schönbornského paláce v době, kdy se stal sídlem vyslanectví USA. Fotografie ukazují skvostné historické vybavení oficiálních prostor i ubohost částí paláce, které sloužily jako nájemní byty. Fotoaparát později nahlédl i do bytu konzula a zachytil i „americké Vánoce.“ Pro bratry Petschkovy fotografoval Bruner-Dvořák také interiéry, které mají vztah k dnešní rezidenci velvyslance.

Výstava pochází z originálů ve Sbírce Scheufler, která je největší soukromou sbírkou fotografií z časů monarchie.

 

30. 10. 2023 – 25. 1. 2024 | Americké centrum

 

Výstava s názvem Zrcadlit štěstí přináší kolekci fascinujících fotografií zachycující okamžiky, kdy lidé prožívají silné emoce při sledování pozitivních videí. Díky objevu neurofyziologa Giacoma Rizzolattiho se dozvídáme o existenci zrcadlových neuronů, které úžasným způsobem reagují na pohyby, řeč těla, mimiku a emoce druhých. Emoční zrcadlení tedy přináší emocionální prožitky pouhým pozorováním. Co se skrývá za tímto fenoménem a jak může ovlivnit naši vlastní projekci? Snažíme se katalyzovat své vnímání a vyvolat tím pozitivní reakce svého okolí? Další výstava galerie Fasáda, volně navazující na výstavu Zrcadlení, se snaží nejen vyvolat pozitivní emoce, ale také vede kolemjdoucího diváka k hlubšímu zamyšlení nad tím, jak se jeho povahové vlastnosti promítají do okolního světa.

 

21. 7. 2023 – 20. 2. 2024 | Galerie Fasáda

 

Reklama


JAN ŠIBÍK 1989

  • Demonstrace v Československu 1988/89
  • Pád Berlínské zdi
  • Revoluce v Československu
  • Revoluce v Rumunsku

V roce 1989 se změnil svět, změnilo se tehdejší Československo a změnily se také životy mnohých z nás. Do osudových okamžiků dějin nás po třiceti letech zavede Jan Šibík v knize svých fotografií...

Další informace + objednávka:
www.eshop-knihasibik.cz
(knihu není možné zakoupit v běžné distribuci).

Fotogalerie mojePraha.cz

Praha díky svému kouzlu, neopakovatelné atmosféře či svým vlastním "životem" a událostmi, které se v ní odehrávají, přitahuje pozornost mnoha fotografů. Existuje tak velké množství vynikajících snímků, které v rámci internetu prezentují pouze na svých osobních webových stránkách nebo sociálních sítích. To bylo podnětem k vytvoření této "pražské" galerie, jako společného prostoru pro fotografie z hlavního města od předních českých fotografů. Seznam autorů budeme postupně rozšiřovat a jejich portfolia průběžně aktualizovat. Věříme tedy, že se všichni návštěvníci - milovníci kvalitní fotografie, mají na co těšit.

Novinky

Nově v galerii fotograf
ZDENĚK LHOTÁK

Podrobné info | Fotografie

Představujeme

Zdeněk Lhoták (1949) český fotograf, organizátor fotografických projektů a pedagog, od roku 1983 pracuje jako volný fotograf a vyučuje fotografii na Akademii Michael. Studoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK a obor umělecká fotografie na Fakultě filmové a televizní – FAMU. Jeho zájem o sportovní fotografii vyvrcholil získáním 2. ceny v soutěži World Press Photo 1986 za seriál fotografií "Spartakiáda". V roce 2019 mu Asociace profesionálních fotografů ČR udělila titul Osobnost české fotografie za dlouhodobý přínos fotografii. Je členem SR Asociace profesionálních fotografů ČR z.s.

Podrobné info | Fotografie

Autoři

Random image